Hlavní informace

Malými krůčky k velkým změnám

malymi-krucky-k-velkym-zmenam

Mezinárodní projekt „Společně to zvládneme/Together We Can Manage" (TWCM)“ dospěl do svého finále a my jsme rádi, že jsme měli příležitost podělit se s vámi o jeho výstupy v rámci závěrečného setkání u kulatého stolu, které proběhlo v květnu v hotelu DAP. Nezaměstnanost osob s autismem je stále velký problém, ale my věříme, že jsme tímto projektem nakročili ke změně.

Pražské setkání proběhlo v komorní atmosféře za účasti osob s autismem, zaměstnavatelů, zástupců veřejné správy a neziskových organizací.  Program kulatého stolu byl velice nabitý a po oba dny nás jím provázela Jana Sirotková, vedoucí osvětového, grantového a vzdělávacího střediska APLA Praha.

První den setkání zahájila svou prezentací Eva Gnanová, metodik sociální rehabilitace, která nám přiblížila cíle a obsah metodiky podporovaného zaměstnávání pro osoby s autismem a fungování této služby v APLA Praha. Závěr prezentace věnovala příkladům dobré praxe, a to Sborníku příkladů dobré praxe, který byl v rámci projektu TWCM vytvořen, a dále jsme si vyslechli skutečný příběh pana Romana, který získal práci v mateřské školce doplněný zkušenostmi jeho zaměstnavatele. Na tuto prezentaci tematicky navázal příklad dobré praxe společnosti SAP BSCE v ČR a jejího projektu „Autismus v práci“, který vznikl ve spolupráci s dánskou organizací Specialisterne. Specialisterne je sociální firma, která pomáhá lidem s autismem najít si práci. SAP spustil pilotní projekty „Autismus v práci“ v Indii, Irsku, Německu, Kanadě a USA a nyní plánuje expandovat do dalších zemí včetně České republiky. Jsme potěšeni, že v České republice si pro spolupráci na tomto projektu zvolili právě APLA Praha. Projekt je založen na využití specifických dovedností, kterými lidé s autismem vynikají, např. vynikající  paměť,  výjimečné  logické  myšlení  a důraz  na  detaily.   Celosvětově si SAP stanovil cíl zaměstnat 650 osob s autismem do roku 2020, což odpovídá 1% z celkového počtu jejich zaměstnanců. Vybraní uchazeči projdou  tréninkem  pod  dohledem  profesionálního  mentora, nezbytným předpokladem je však velmi dobrá znalost angličtiny.

V další části dne byly prezentovány doporučení pro veřejnou správu zpracované na základě diskusí, které proběhly v rámci deseti setkání tematické sítě a jejichž účastníky byli zaměstnavatelé, zástupci veřejné správy, neziskových organizací a osoby s autismem a jejich rodiče. Účastníci se shodli, že pro zvýšení zaměstnanosti lidí se zdravotním postižením v ČR je nezbytné zvýšit osvětu a informovanost veřejnosti a že v tomto směru by se měl ujmout hlavní iniciativy český stát a realizovat komplexní komunikační kampaň. Tyto požadavky byly zpracovány do dopisu zaslaného ministryni MPSV, v té době Mgr. Michaele Marksové-Tominové. Osvěta byla také klíčovou aktivitou projektu TWCM a jak se ukázalo, měla by být i tou, která jednotlivé aktivity propojuje. V rámci osvěty se nám podařilo vytvořit funkční web projektu včetně jako anglická verze, navázat kontakt se zástupci neziskového sektoru a zahraničními organizacemi zaměřenými na pomoc osobám s autismem, zorganizovat akce pro veřejnost zvyšující povědomí o autismu a v neposlední řadě vytvořit film o podporovaném zaměstnávání „Moje práce s Aspergerem“, jehož premiéru jsme shlédli v závěru prvního dne setkání.

Odpolední blok byl věnovaný zahraničním příkladům dobré praxe. Nedříve nám zástupci Finské organizace „The Finnish Association for Autism and Asperger’s Syndrome“ prezentovali svůj projekt „Puoltaja online magazine“. Puoltaja je čtvrtletní online magazín vytvářený dobrovolníky, kterými jsou osoby s autismem, většinou Aspergerovým syndromem. Cílem projektu je hlavně osvěta a zvýšení povědomí o problematice autismu. Na druhé straně tento projekt dává příležitost těmto dobrovolníkům rozvinout si pracovní dovednosti, jako jsou týmová práce, psaní, web design, editování a publikování článků. Prezentující Jan Mikael projevil zájem o spolupráci s Klubem sebeobhájců, jehož činnost byla realizována v rámci projektu TWCM, a nabídl jeho členům příležitost „procvičit si“ angličtinu prostřednictvím příspěvků do online magazínu.

Následně nás Danielle Inwood z „National Autistic Society“, největší neziskové organizace zaměřené na autismus ve Spojeném království, seznámila s tím, jakým způsobem pomáhají osobám s autismem najít si práci a zároveň jaké služby poskytují zaměstnavatelům, kteří tyto osoby zaměstnávají. Uvedla několik příkladů dobré praxe, a že se nemusí vždy jednat jen o IT nebo bankovní prostředí, dokládá jejich projekt ve spolupráci se známou galerií Tate Modern.

Třešinkou na dortu prvního dne byla již zmíněná premiéra filmu „Moje práce s Aspergerem“, ve kterém jsme měli možnost sledovat příběhy tří osob s autismem – Markéty pracující jako pomocná síla v kuchyni, Jiřího hledajícího si zaměstnání a Františka, který pracoval v APLA Praha v rámci projektu TWCM a nyní našel uplatnění v oblasti výzkumu. V následné diskusi s protagonisty a tvůrci dokumentu jsme se dozvěděli, jakým způsobem film vznikal, jak se osudy jednotlivých osob vyvíjely během natáčení a jak to dopadlo s objektem zkoumání Františka.

Páteční den setkání zahájila prezentací Rosa Alvarez, předsedkyně Federacion Autismo Andalusia“, v rámci které nám přiblížila historii a aktivity své organizace včetně podporovaného zaměstnávání v Andalusii. Jejími slovy Andalusie je nádherné místo pro život, ale zároveň místo, kde se obtížné hledá práce. Autismo Andalusia poskytuje profesionální zprostředkování práce tím, že pro danou firmu najdou toho nejlepšího kandidáta. Jejich služby jsou zdarma a cílem je jak loajalita klientů, tak loajalita firem. Rosa se s námi také podělila o příklady úspěšných projektů, jako např. spolupráce s McDonald's. Vyslechli jsme také příběh se šťastným koncem muže jménem PACO, který díky organizaci našel nejen práci, ale i tým kolegů, kteří ho přijali mezi sebe a připravili mu nečekané narozeninové překvapení.

Rosu následně u prezentačního pultíku vystřídala Jeanette Richter z německé organizace „Berufsbildungswerk im Oberlinhaus gGmbH“, aby nás seznámila s projektem „ABC – Jobs for People with ASD“, který byl spolufinancovaný z fondů EU. Projektu se účastnilo 17 osob s PAS a z nich 6 získalo trvalé zaměstnání a 2 práci v rámci zkušební stáže. Dalším výsledkem projektu bylo vytvoření manuálu „Jobs for People with ASD“, který nabízí souhrnné informace o problematice autismu a souvisejících specifických požadavcích a doporučeních při zaměstnávání těchto osob. Manuál je určený hlavně pro zaměstnavatele osob s PAS, jejich kolegy, zaměstnance personálních agentur a integračních služeb. Projekt skončil v dubnu 2013 a v současné době neprobíhá žádný navazující.

Po prezentaci chráněného bydlení v APLA Praha jsme přivítali posledního zahraničního hosta setkání, kterým byla Aurelie Baranger, ředitelka Autism Europe, mezinárodní organizace, která sdružuje více než 80 organizací z 30 evropských zemí a zároveň byla i partnerem TWCM projektu. Aurelie se zmínila o loňské kampani „Autism and Work“ zaměřené na podporu zaměstnanosti osob s autismem a uvedla také konkrétní příklady dobré praxe v této oblasti jako např. dánskou organizaci Specialisterne, belgickou PASSWERK, italskou L'Oréal nebo americkou Goldman Sachs. Zmínila také doporučení jak vytvořit inklusivní pracovní prostředí pro osoby s PAS.

Následně jsme se během pátečního odpoledne ponořili s Františkem Špoutilem, který působil na pozici analytika v projektu TWCM, do světa čísel a grafů dokládajících jaké podmínky na trhu práce mají lidé s PAS v ČR. A co z nich vyplynulo? ČR na tom není tak špatně ve srovnání s jinými státy EU, hlavně v kontextu postkomunistických států, ale přesto je stále co zlepšovat. Jiná situace je však, když budeme srovnávat situaci osob s PAS s běžnou populací či OZP v rámci naší země. Zde jsou propastné rozdíly mezi zmíněnými skupinami. Ačkoli jsou lidé s PAS mnohem aktivnější na trhu práce než OZP jako celek, jejich úspěšnost s nalezením místa není o mnoho vyšší.

Naše dvoudenní setkání završila prezentace Dominiky Linhartové, pracovní konzultantky APLA Praha, která nás seznámila s probíhajícími aktivitami v rámci sociální rehabilitace, fungováním tréninkové dílny, průběhem a poskytováním služby podporovaného zaměstnávání a jeho výsledky. Následně jsme měli možnost diskutovat přímo s klienty podporovaného zaměstnávání o tom, jak jim tato služba pomohla či pomáhá a jaké mají zkušenosti z pracovního trhu.

Nejen tyto dva dny, ale celý projekt TWCM nám přinesl spoustu informací, poznatků, kontaktů a zkušeností, které využijeme v dalších aktivitách a projektech, které budou směřovat k tomu, abychom docílili zlepšení zaměstnanosti a života osob s autismem, což je v souladu s posláním naší organizace. Věříme, že malými krůčky lze postupně dojít k velkým změnám.

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.