Hlavní informace

O projektu

Obsah

Co je vlastně TWCM?

TWCM = Together We Can Manage

TWCM = Společně to zvládneme = Mezinárodní projekt

Tyto webové stránky jsou zpracovány v rámci společného projektu APLA Praha, střední Čechy, o.s. a Autism Europe aisbl,  "Společně to zvládneme/Together We Can Manage" (TWCM). Projekt je financován z ESF a státního rozpočtu ČR (OP Lidské zdroje a zaměstnanost).

Web www.twcm.cz obsahuje příspěvky psychologů, pedagogů, pracovních konzultantů a řady dalších odborníků, kteří se specializují na problematiku poruch autisitckého spektra.

Současně na něj přispívají samotní lidé s autismem, kteří píší na web vlastní životní přiběhy, překládají zahraniční články a dělí se s ostatními uživateli o zkušenosti ze zaměstnání.

Tyto webové stránky by se měly postupně stát zdrojem informací, ale i komunikačním prostředkem (sítí) pro všechny výše uvedené skupiny osob, a to jak z ČR, tak ze zahraničí. Informace shromážděné na tomto www.twcm.cz budou použity pro zpracování koncepce podporovaného zaměstnávání lidí s autismem v ČR

Děkujeme všem, kdo umožnili realizaci tohoto projektu, tj. partnerům, autorům článků, překladatelům, editorům a v neposlední  také paní Z. Vojtové a společnosti Easysoftware za grafickou a IT podporu.

 

test

test

long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using 'Content here, content here', making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for 'lorem ipsum' will uncover many web sites still in their infancy. Various versions

Číst dál...

O organizaci APLA Praha

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA Praha, Střední Čechy, o.s. (dále jen "APLA") je občanské sdružení poskytující služby psychologické, psychiatrické, sociální a vzdělávací.

Od počátku svého vzniku (duben 2003) si APLA ustanovila dva základní pilíře činnosti:

  • podporovat systematickou a komplexní odbornou pomoc lidem s poruchami autistického spektra
  • spoluvytvářet podmínky pro všestrannou a konkrétní podporu jejich rodin

Další informace

Kontakt APLA Praha

Název: Asociace pomáhající lidem s autismem - APLA Praha, Střední Čechy, o.s.
Adresa: Brunnerova 1011/3, 163 00 Praha 17 Řepy
IČ: 26623064

Adresa kontaktní:

Na Truhlářce 24, 180 00 Praha 8 (ředitelství, ekonomické a grantové středisko)

E-mail:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Telefon:

+420 284 684 959

 INFOLINKA

+ 420 606 729 672

Další informace

O organizaci Autism - Europe

Autism - Europe (AE) je mezinárodní organizace sdružující 80 seskupení z více než 30 zemí Evropy. Zasazuje se o zlepšování kvality života lidí s autismem a jejich rodin. Za tímto cílem vede organizace dialog s orgány a institucemi Evropské unie. Ve spolupráci s obdobnými organizacemi zastupujícími další znevýhodněné skupiny osob v Evropě se zasazuje o dodržování jejich občasnkých práv. AE je aktivní rovněž ve Světové zdravotnické organizaci.

APLA Praha, střední Čechy, o.s. je členem AE od r. 2010. Zástupkyně APLA Praha (Mgr. E. Horalíková) je členem správní rady.

Sídlo AE je v Bruselu.

Kontakt Autism Europe

 
 

AUTISME-EUROPE aisbl,


Rue Montoyer 39
Bruxelles 1000

BELGIQUE
Tél: +32(0)2.675.75.05
Fax: +32(0)2.675.72.70
Email: secretariat(at)autismeurope.org

Další informace

TWCM = Together We Can Manage = Společně to zvládneme

{jathumbnail}

Jedná se o tříletý projekt organizace APLA Praha, střední Čechy, která ho realizuje ve spolupráci s mezinárodní organizací Autism-Europe. Aby bylo nějaké „společně“, je jedním z hlavních cílů projektu vytvoření mezinárodní tematické sítě na podporu zaměstnatelnosti lidí s poruchou autistického spektra (PAS). A co chceme společně zvládnout?

 

  • Vyhodnotit a shrnout již existující, v praxi úspěšně využívané nástroje v oblasti podporovaného zaměstnávání (PZ) pro osoby s PAS
  • Získat nové zkušenosti  v oblasti PZ a sociální politiky a sdílet je
  • Šířit osvětu a příklady dobré praxe
  • Vytvořit koncepci rozvoje PZ a navrhnout legislativní změny za účelem zvýšení šancí lidí s PAS na zaměstnání

 

 

 

Číst dál...

Postavení lidí s PAS na trhu práce v České republice

Pozice lidí s poruchou autistického spektra (PAS) na trhu práce je velkou neznámou. Přitom právě kvůli hendikepu v sociální oblasti jsou potencionálně ohroženou skupinou, u které nezáleží, zda je jim přiznán status osoby zdravotně postižené. Proto jsme provedli vlastní dotazníkové šetření, ze kterého se nám sešlo 94 odpovědí od respondentů převážně z Prahy, zastoupeny máme, ale i lidi s PAS z  jiných oblastí České republiky, zejména pak ze severní Moravy a Slezska.

Číst dál...

Zaměstnanost osob se zdravotním postižením a ekonomické ukazatele: studie napříč EU

Problematika zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP) je nelehká. Proto jsme se ve studii, jejíž výsledky vám zde presentujeme, pokusili porovnáním údajů z  evropských států najít souvislosti mezi tím, jak se OZP integrují na trh práce, a dalšími faktory. V úvahu jsme vzali ekonomickou situaci každé země, investice do politiky aktivní zaměstnanosti nebo obecnou situaci na pracovním trhu.

Číst dál...

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.