Hlavní informace

Výstupy

Postavení lidí s PAS na trhu práce v České republice

Pozice lidí s poruchou autistického spektra (PAS) na trhu práce je velkou neznámou. Přitom právě kvůli hendikepu v sociální oblasti jsou potencionálně ohroženou skupinou, u které nezáleží, zda je jim přiznán status osoby zdravotně postižené. Proto jsme provedli vlastní dotazníkové šetření, ze kterého se nám sešlo 94 odpovědí od respondentů převážně z Prahy, zastoupeny máme, ale i lidi s PAS z  jiných oblastí České republiky, zejména pak ze severní Moravy a Slezska.

Číst dál...

Výstupy

{jathumbnail}

Zaměstnanost osob se zdravotním postižením a ekonomické ukazatele: studie napříč EU

Problematika zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP) je nelehká. Proto jsme se ve studii, jejíž výsledky vám zde presentujeme, pokusili porovnáním údajů z  evropských států najít souvislosti mezi tím, jak se OZP integrují na trh práce, a dalšími faktory. V úvahu jsme vzali ekonomickou situaci každé země, investice do politiky aktivní zaměstnanosti nebo obecnou situaci na pracovním trhu.

Číst dál...

Průzkum zaměstnanosti lidí s PAS

V rámci projektu Together We Can Manage (TWCM) jsme slíbili vytvořit analýzu problematiky zaměstnanosti lidí s PAS. A jelikož se sliby mají plnit (obzvláště ty dané úřadům), tak jsme na ní před nějakou dobou začali pilně pracovat. 

Číst dál...

Podporované zaměstnávání pro lidi s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem

Metodika popisuje podporované zaměstnávání od počátku, tedy od okamžiku, kdy se jedinec rozhodne pracovat, až po zapracování se na pracovišti, kdy nepotřebuje žádnou podporu a je zcela samostatný.

Metodika je ke stažení zde: metodika_PZ.pdf.

Odpovědi z Úřadu práce

Z nedávného setkání TS vyplynulo několik otázek na Úřad práce. Jelikož se zástupkyně Generálního ředitelství ÚP nemohly účastnit celého programu, otázky jsme jim zaslali dodatečně. Odpovědi JUDr. Vojtěšky Nezvalové, vedoucí Oddělení zprostředkování na Generálním ředitelství ÚP, najdete v přiloženém souboru.

Číst dál...

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.