Hlavní informace

Ze světa

Skotsko - skupina sebeobhájců ARGH

{jathumbnail}
skotsko-skupina-sebeobhajcu-argh

ARGH je skupina vedená dospělými lidmi s poruchou autistického spektra a je určená pro ostatní osoby s touto diagnózou. Tato skupina působí především na území Highlands (severní Skotsko) a dále.

Od června 2005 do května 2007 skotské představenstvo založilo projekt, týkající se rostoucího počtu lidí s diagnózou autismu, a poskytování služeb pro dospělé lidi s autismem v oblasti Highlands. Simon Webster provedl průzkum mezi profesionály, pečovateli a především mezi lidmi s PAS, aby zjistil, jaké jsou potřeby osob s PAS a úroveň poskytovaných služeb. Po troše přesvědčování  dospělých lidí s autismem, že  je důležité, aby názory na lidi s autismem nebyly slyšeny pouze z perspektivy pečovatelů, bylo odsouhlaseno, že bude založena konzultační skupina dospělých lidí s touto diagnózou. Ačkoliv vzniklá doporučení nebyla vyslyšena, vytvořila se tak díky projektu skupina dospělých lidí s PAS, která se stala 1. května 2007 oficiální svéobhajobnou organizací. Takto díky Simonu Websterovi vznikla Skupina pro práva lidí s PAS v Highland (ARGH).

Číst dál...

Kanada - projekt lidí s PAS

kanada-projekt-lidi-s-pas

TAAP (The Autism Acceptance Project) je projekt, jeho cílem je umožnit široké veřejnosti, aby  lépe porozuměla lidem s autismem, poznala jejich potenciál a umožnila jim prožít důstojný a smysluplný život. V rámci projektu jsou organizovaný výstavy uměleckých děl lidí s autismem, ale probíhá i řada dalších aktivit, které usnadňují všem, které problematika autismu oslovuje, lépe pochopit  vnímání světa lidí s autismem a poznat jejich slabé i silné stránky. Projek rovněž ukazuje "zdravé" společnosti cesty, jakými je možné podpořit tuto skupinu lidí a jejich rodiny.

Číst dál...

USA: ASAN - organizace sebeobhájců lidí s PAS

{jathumbnail}
usa-asan-organizace-sebeobhajcu-lidi-s-pas

ASAN - Autistic Self Advocacy Network

ASAN je americká nezisková organizace, jejíž název lze volně přeložit jako „Sdružení sebeobhájců lidí s autismem“. Organizace byla založena lidmi s autismeem, je jimi stále řízena a lidem s autismem také slouží. Mezi jejími příznivci jsou jak lidé s autismem (dospělí i mládež), tak i rodinní příslušníci, odborníci, pedagogové nebo bojovníci za práva znevýhodněných. Smyslem existence sdružení je jednak zajištění podpory a pomoci pro ty, kdo diagnosticky spadají pod skupinu lidí s poruchami autistického spektra a současně také činnost v oblasti vzdělávací, jejímž cílem je zlepšení vnímání autismu ze strany společnosti.

Číst dál...

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.