Hlavní informace

Události v TS

Malými krůčky k velkým změnám

malymi-krucky-k-velkym-zmenam

Mezinárodní projekt „Společně to zvládneme/Together We Can Manage" (TWCM)“ dospěl do svého finále a my jsme rádi, že jsme měli příležitost podělit se s vámi o jeho výstupy v rámci závěrečného setkání u kulatého stolu, které proběhlo v květnu v hotelu DAP. Nezaměstnanost osob s autismem je stále velký problém, ale my věříme, že jsme tímto projektem nakročili ke změně.

Číst dál...

Studijní cesta do Andalusie

studijni-cesta-do-andalusie

 

V květnu 2015 Eva Gnanová a Štěpán Hejzlar z APLA Praha podnikli studijní cestu do Andalusie, v rámci níž navštívili organizaci Federación Autismo Andalucía, která v regionu zajišťuje 12 lokálních organizací a zároveň se snaží poskytovat komplexní služby pro lidi s PAS. Studijní cesta byla realizována díky projektu TWCM a jejím cílem bylo zjistit informace o podmínkách a zkušenostech s podporovaným zaměstnáváním osob se zdravotním postižením ve Španělsku, resp. Andalusii.

 

Číst dál...

Záverečné setkání u kulatého stolu na téma Podporované zaměstnávání v ČR a zahraničí

Ani se nám to nechce věřit, ale projekt Společně to zvládneme spěje do svého finále.

Srdečně Vás proto zveme na závěrečné setkání u kulatého stolu, které tentokrát proběhne ve dnech 14. - 15. 5. 2015 v Hotelu DAP na Vítězném náměstí, pár kroků od stanice metra A, Dejvická.

Vchod do konferenčního sálu je z ulice Buzulucká .

 

Číst dál...

Modré aero - úspěšná akce projektu

Celodenní akce plná workshopů s mezinárodní účastí v rámci projektu TWCM je za námi. V kině AERO po celý den probíhaly workshopy jak v předsálí, tak v hlavním sále. Potěšil nás velký zájem o jednotlivé programové bloky ze strany veřejnosti i partnerských neziskových organizací z ČR i zahraničí (Maďarsko, Polsko, Německo. Slovensko). Nezastupitelnou roli sehráli dospělí lidé s autimem - organizaci, produkci i roli účinkujících splnili na výbornou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Číst dál...

Doporučení tematické sítě v oblasti osvěty zaměstnávání lidí znevýhodněných na trhu práce odesláno na MPSV

V závěru roku 2014 se sešli zástupci neziskového sektoru, aby pod záštitou projektu TWCM naformulovali doporučení pro státní správu s cílem zvýšit povědomí veřejnosti v oblasti zaměstnávání lidí znevýhodněných na trhu práce. Výsledkem práce týmu je dopis adresovaný ministryni práce a sociálních věcí, paní M. Marksové, který obsahuje konkrétní doporučení, co by měla obsahovat osvětová kampaň financovaná z veřejných zdrojů obsahovat, aby se postavení lidí znevýhodněných na trhu práce zlepšilo.

Osvětová kampaň by dle autorů měla zejména

  • upozornit na skutečnost, že právo na práci platí pro všechny lidi bez ohledu na věk, pohlaví nebo diagnózu
  • zviditelnit a ocenit firmy, které již lidi znevýhodněné na trhu práce zaměstnávají

Číst dál...

Workshopy v kině - Akce MODRÉ AERO

Pod taktovkou projektu TWCM proběhne již 30.3. 2015 den o autismu, lidech s autismem a autismu v nás. Nese název Modré aero. Těšit se můžete na řadu workshopů, ale i dalších akcí. Organizujeme společně se sebeobhájci a dalšími přáteli a příznivci APLA. Pozvání přijaly i 4 partnerské organizace za zahraničí, a to z Polska, Německa, Maďarska a Slovenska. Slovenští kolegové společně s námi připravují interaktivní výstavu v předsálí s názvem Zažij autismus. Zvláštní stanoviště na výstavě bude vyhrazeno pro problematiku autismu v dospělém věku vč. oblasti uplatnění se na trhu práce.

 

Číst dál...

Konference Evropské dny Autismu 2014 v Turíně

konference-evropske-dny-autismu-2014-v-turine

 

29. listopadu 2014 se v Turíně konala Konference Evropské dny Autismu 2014 pořádaná Autism-Europe, které se zúčastnili také zástupci APLA Praha.

 

Číst dál...

Návštěva firmy L´Oréal v Itálii

navsteva-firmy-l-oreal-v-italii

 

28. listopadu 2014, den před konferencí AE v Turíně, navštívil tým zaměstnanců APLA Praha známou firmu L´Oréal, kde jsou zaměstnávány osoby s PAS.

 

Číst dál...

Workshop o tom, jaká by měla být kampaň státu na podporu lidí znevýhodněných na trhu práce

workshop-o-tom-jaka-by-mela-byt-kampan-statu-na-podporu-lidi-znevyhodnenych-na-trhu-prace

Již na říjnovém jednání členů tematické sítě projektu (8.10. 2014) jsme si v Galerii Langhans  - centru Člověka v tísni "posvítili" na osvětu v oblasti zaměstnávání lidí s autismem a jinými druhy znevýhodnění.  Šlo o jednání inspirativní. Měli jsme jednak možnost získat náměty pro osvětové akce od profesionálů, ale také se zamyslet nad tím, na co v kampani stačí kapacitně i finančně neziskovky, a co by měl v oblasti osvěty udělat stát. Všichni jsme se shodli, že jde o téma velmi důležité, přitom až dosud opomíjené.

 

 

Číst dál...

Studijní cesta do Dánska

studijni-cesta-do-danska

 

Koncem listopadu vyrazil tým pracovníků střediska domov se zvláštním režimem (K. Balická, P. Doležel, H. Burdová, K. Šulcová) v rámci projektu TWCM na zkušenou do Dánska. Cílem jejich studijní cesty bylo zjistit informace o podmínkách a zkušenostech s podporovaným zaměstnáváním osob se zdravotním postižením v Dánsku, o systému poskytování péče těmto osobám, ale také o fungování zařízení pro klienty s PAS a problémovým chováním. 

 

Číst dál...

Podkategorie

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.