Hlavní informace

Lidé s autismem v práci

Zaměstnanost a Aspergerův syndrom

{jathumbnail}

Někteří považují Aspergerův syndrom za pozitivní vlastnost, která člověku zajistí bohatství a majetek. Otázkou je: jak může být osobě poskytnuto bohatství a majetek, když není schopna moc dobře fungovat na mezilidské úrovni a pracovat jako součást týmu? Pokud máte diagnózu, pak jste ji nejspíše dostali kvůli potřebě bydlení, nemocenských a finančních dávek, mimo jiné také kromě neschopnosti udržet si jakékoliv výdělečné zaměstnání. Mohu hovořit jen z mé vlastní zkušenosti v této oblasti, jelikož nejsem obeznámen s tím, co zažívají ostatní s touto diagnózou.

Pokud se týká prací, měl jsem jich hodně. Pracoval jsem jako vrátný, pekař v obchodu s koblihami, všeobecný úředník, donašeč pizzy, malíř, správce stadionu, řidič autobusu a jako kurýr. Každá z těchto pozic měla stejný problém ohledně mé schopnosti si každou z prací udržet: mezilidské problémy se spolupracovníky a zákazníky společností. Myslím, že dobrým nápadem by bylo popsat typ práce, která údajně obsahuje co nejmenší množství lidského kontaktu, abych pokud možno mohl popsat Aspergerův syndrom více názorně: práci vrátného a hlídače.

Číst dál...

Situace podporovaného zaměstnávání v Evropě

Evropská unie pro podporované zaměstnávání (EUSE) provedla studii za cílem srovnání dat o podporovaném zaměstnávání v Evropě. Průzkumu se zúčastnilo 154 organizací a s výsledky se můžete setkat zde: situace_PZ_v_EU.odt

Celou studii včetně jednotlivých grafů naleznete v původním jazyce zde: http://www.euse.org/resources/publications/a-comparative-study-of-the-situation-of-supported-employment-in-europe/Salamanca%20Study%20DSE%20%28English%29.pdf

Podpora lidí s Aspergerovým syndromem v práci

Chcete být úspěšnější v práci?

V tomto článku naleznete zajímavé informace od britské společnosti The National Autistic Society, Velká Británie.

Číst dál...

Evropská komise shrnula výsledky projektů 4 zemí v oblasti zaměstnávání lidí s autismem

evropska-komise-shrnula-vysledky-projektu-4-zemi-v-oblasti-zamestnavani-lidi-s-autismem

 

V roce 2014 vydalo ředitelství Evropské komise pro legislativu (oddělení pro práva lidí s postižením), výsledky čtyř pilotních projektů zaměřených na zaměstnávání lidí s poruchami autistického spektra (dále jen PAS). Projekty byly realizovány od jara 2011 během jednoho až dvou let.

 

Číst dál...

Církev slibuje práci pro nezaměstnané

Stovky lidí, kteří těžko hledají uplatnění na trhu práce, by mohly najít novou perspektivu v církvi.

Číst dál...

Základní informace o podporovaném zaměstnávání v Evropě

{jathumbnail}

Evropská unie pro podporované zaměstnávání (European Union of Supported Employment) provedla v jednotlivých evropských zemích mezi národními asociacemi podporovaného zaměstnávání dotazníkové šetření. 

Číst dál...

Dotazníkové šetření mezi osobami s PAS na téma Úřad práce

Velká část lidí s PAS má problém si najít a udržet zaměstnání. Proto je nutné, aby věděli, kam se v případě nezaměstnanosti mohou obrátit a na co mají nárok. Dotazník pro osoby s PAS na téma Úřad práce (ÚP) navrhly pracovnice Terapeutického a sociálně rehabilitačního střediska s cílem ověřit si právě tuto znalost jak na klientech podporovaného zaměstnávání, tak na ostatních klientech APLA Praha.

Číst dál...

Sociální podnikání – příklady dobré praxe

{jathumbnail}

Sociální podnikání napomáhá začlenit znevýhodněné osoby na trh práce a tím jim napomoci k jejich sociálnímu začlenění do společnosti.

Číst dál...

Strategie sociálního začleňování 2014 – 2020

{jathumbnail}

Svým usnesením č. 24 ze dne 8. ledna 2014 schválila vláda ČR národní rámcový dokument pro oblast sociálního začleňování a boj s chudobou pod názvem „Strategie sociálního začleňování 2014 – 2020“ (dále jen „Strategie“), který zastřešuje hlavní oblasti významné pro sociální začleňování osob sociálně vyloučených nebo sociálním vyloučením ohrožených.

Číst dál...

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.