Hlavní informace

Pro zaměstnavatele

Odborné poradenství a vzdělávací programy pro zaměstnavatele (The National Autistic Society – Velká Británie)

Chtěli byste, aby Vaše pracovní týmy byly různorodější?

V tomto článku naleznete zajímavé informace od britské společnosti The National Autistic Society, Velká Británie.

 

 

 

Číst dál...

Výsledky dotazníkového šetření mezi agenturami práce

{jathumbnail}

 

Abstrakt
Agentury práce jsou jednou ze složek, která může nad rámec akcí Úřadu práce zajišťovat a usnadňovat zaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce. V našem dotazníkovém šetření jsme se proto zabývali tím, jak jsou spokojeny s působením v českém prostředí a jak vypadá jejich spolupráce s Úřadem práce. Na dotazník nám odpovědělo 69 agentur práce působících na celém území republiky a různého zaměření. Vyplývá z něj, že agentury práce více jak úroveň komunikace s Úřadem práce trápí obecnější problémy českého prostředí, jako je přílišná byrokracie, neochota ze strany státních úřadů, chybějící koncepce a protichůdné zákony. Ačkoli jsou zaznamenány i zmiňovány regionální odlišnosti, či rozdíly v rozsahu působení a služeb (jak geografickém, tak profesním), největší rozdíl je nalézán mezi komerčními a neziskovými agenturami práce. Neziskové agentury práce jsou ty, které lépe hodnotí spolupráci s Úřadem práce, který je také více kontaktuje. Zároveň, pokud už se agentura práce zaměřuje na znevýhodněné na trhu práce, je to ve valné většině případů právě nezisková organizace. Na druhou stranu komerční agentury práce jsou více vyhledávány zaměstnavateli. Domníváme se, že tento přístup ať z jedné, nebo z druhé strany v konečném důsledku poškozuje jak agentury, tak zejména občany znevýhodněné jakýmkoli způsobem na trhu práce. Tato situace by dle našeho názoru měla být zodpovědně řešena.

 

Číst dál...

Podporované zaměstnání - užitečné informace pro zaměstnavatele

Podporované zaměstnání (dále jen PZ) poskytuje podporu osobám se zdravotním postižením nebo jinak znevýhodněným osobám, aby získali a udrželi si placené zaměstnání na otevřeném trhu práce. Poskytovatelé služby PZ zajišťují, aby vstupní požadavky zaměstnavatele na nového zaměstnance byly řešeny efektivním a profesionálním způsobem a předešlo se nedorozuměním, které mohou při nástupu do zaměstnání vzniknout. Pracovníci PZ mají kvalifikaci jako pracovní koučové nebo pracovní konzultanti a pracují se zaměstnavateli a potencionálními zaměstnanci tak, že slaďují potřeby zaměstnavatelů s dovednostmi a schopnostmi potencionálních zaměstnanců.

 

Číst dál...

Dotazníkové šetření mezi sociálními podniky

Společnost P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. uskutečnila telefonické dotazování za účelem zmapování situace sociálních podniků v ČR, aby byly identifikovány hlavní z problémů, s nimiž se současní sociální podnikatelé potýkají.

Číst dál...

Souhrnná příručka pro zaměstnavatele lidí s PAS

{jathumbnail}

Příručka Vás jasným a strukturovaným způsobem seznámí se základními informacemi, které budou užitečné každému zaměstnavateli, který rozhodne zaměstnat člověka s PAS.

Číst dál...

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.