Hlavní informace

Můj život s autismem

Lidé s autismem a jejich partneři

Myslelo se, že lidé s Aspergerovým syndromem se nežení kvůli svým sociálním obtížím. Není to ale pravda; může existovat mnoho nediagnostikovaných jedinců s Aspergerovým syndromem, kteří mají partnery a děti. Někteří mohou zvládat sňatek a rodinný život velmi dobře, jiní ale mohou mít velké problémy. Soužití s osobou s Aspergerovým syndromem může být velice obtížné kvůli nezřetelné podstatě tohoto syndromu. Jen podle pohledu na někoho žádná fyzická znamení nerozpoznáte, a může být velice obtížné, vysvětlit přátelům a rodině, že toto zvláštní chování není myšleno nachvál.

Číst dál...

Byl jsem v ideální situaci. To se však najednou změnilo.

 

Ve třech letech mi byl diagnostikován autismus. Nemluvil jsem a  vězel ve svých rutinních činnostech. Neměl jsem žádnou touhu být součástí tohoto světa. Do svých pěti let jsem nemluvil, a dokonce i potom jsem pouze opakoval fráze z televizních pořadů. Povzbuzovali mě, abych se naučil používat znakový jazyk, abych se dorozuměl. V osmi letech už jsem mluvil v jednoduchých větách a začal dělat pokroky.

 

Číst dál...

Konečně můžu říct, že mám úspěch v zaměstnání

Právě jsem oslavila 47 narozeniny a konečně můžu říci, že mám úspěch v zaměstnání. Pro mě je práce z domova, především tedy práce na počítači a komunikace s lidmi po telefonu, dlouho hledaným řešením mých obtíží, jak sehnat a udržet si zaměstnání. Je to navzdory dlouholetému vzdělávání a akademickému úspěchu, o kterém jsem si myslela, že bude bránou k úspěšné kariéře. Nakonec, není to plán, který většinou funguje? Ne, jestliže máte Aspergerův syndrom

 

Číst dál...

Jak se žije s PAS na Slovensku - rozhovor

Ljuba Heinzlová má diagnostikovaných Aspergerům syndrom od 20 let. Pracuje ve společnosti 3lobit, kde má na starosti internetový obchod. Angažuje se také v ovětových aktivitách na porozumění autismu v rámci široké veřejnosti.

Číst dál...

Komunikace u lidí s AS - jak zvládat život

Komunikace je asi to, co dělá lidem s Aspergerovým syndromem největší problémy. A jelikož kvalita soužití jedince s druhými lidmi závisí především na tom, jak -a zda vůbec- umí komunikovat, je tedy problém komunikace zákonitě předním problémem ohledně toho, jak zvládat vlastní život.

Číst dál...

Lidé nerozumí autismu

 

Lidé nerozumí autismu. Lidé, kteří nemají dost štěstí na to, aby žili s dítětem s autismem, nemohou vědět o jedinečné realitě, které jsme my vystaveni denně.

Tito samí lidé nemají příležitost zažít bezmeznou inteligenci a zvídavost dětí s autismem. Historie je nasycena příklady toho, jak nevědomost a netolerance vedly k jedněm z nejhorších epizod nelidskosti vůči jiným – rezervace pro původní Američany, relokační tábory pro Japonské Američany ve 2. světové válce, institucionalizace lidí s mentálními poruchami. Společnost se stala natolik samolibou, co se týče takových věcí, že se vrací zpět do bodu, kdy se takovéto trestuhodné aspekty historie opakují.

 

Číst dál...

Co pro mě znamená Aspergerův syndrom?

Pro mě Aspergerův syndrom znamená hodně věcí. Když jsem byla malá, nikdo nevěděl, že nějaký Aspergerův syndrom je, ale jelikož mám i jiné tělesné postižení, tak mi dali jinou diagnózu. Diagnózu Aspergerův syndrom jsem dostala, až když jsem studovala na střední škole.

Číst dál...

Můj život s Aspergerovým syndromem, plusy a mínusy

Aspergerův syndrom mi přináší řadu pozitiv a negativ.

Číst dál...

Komunikace lidí s Aspergerovým syndromem a moje zkušenosti

Aspergerův syndrom je charakteristický u člověka s tímto postižením odlišnou komunikací a nedostatkem sociálních dovedností. Lidé s Aspergerovým syndromem můžou mít také problémy s obratností (např. problémy s tělocvikem ve škole). Mívají narušenou jemnou a hrubou motoriku.

Číst dál...

Další příběhy lidí s PAS

Převzato z www.aspergeruvsyndrom.cz - ke stažžení zde

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.