Hlavní informace

Slavné osobnosti s autismem

Jesse A. Saperstein

Zastánce lidí s autismem a odpůrce šikany / veřejný řečník, autor bestsellerů, USA

Číst dál...

Ladyhawke

ladyhawke

Philippa Margaret „Pip“ Brown, známá jako Ladyhawke, je novozélandská zpěvačka, autorka a multiinstrumentalistka. Narodila se 13. července 1979 v Mastertonu poblíž Wellingtonu, v muzikální rodině. V letech 2001 až 2003 působila v novozélandské skupině Two Lane Blacktop, poté spoluzaložila australskou art-rockovou skupinu Teenager, a v roce 2007 přesídlila do Londýna, aby se vydala na sólovou dráhu pod jménem Ladyhawke, podle hrdinky stejnojmenného fantasy filmu z roku 1985

Číst dál...

Heather Kuzmich

heather-kuzmich

Heather Kuzmich je americká modelka. Narodila se 19. dubna 1986 ve Valparaisu, ve státě Indiana v USA. Žije v Chicagu, kde studuje design videoher na Illinois Institute of Arts.

Číst dál...

Dan Aykroyd

dan-aykroyd

Kanadský komik, herec, zpěvák, režisér a scénárista se narodil jako Daniel Edward Aykroyd 1. července 1952 v Ottawě, hlavním městě Kanady.  Nedokončil studia kriminologie a sociologie a raději působil jako komik v nočních klubech. Zajímal se také o blues. Dan Aykroyd je ženatý a má tři dcery. Tourettův syndrom se díky úspěšné terapii podařilo dostat pod kontrolu již v dětství a Aspergerově syndromu pak tento umělec patrně vděčí za svou originalitu.

Číst dál...

Gary Numan

slavne-osobnosti-s-pas-2

Gary Numan je anglický zpěvák, skladatel a hudebník. Je považován za průkopníka v oblasti elektronické hudby, jehož styl ovlivnil mnoho pozdějších tvůrců. Narodil se jako Gary Anthony James Webb, 8. března 1958 v Hammersmith, ve Velké Británii. Do širšího povědomí se dostal koncem sedmdesátých let s projektem Tubeway Army,  především pak s legendárními skladbami „Down In The Park“,  „Are 'Friends' Electric?“ a „Cars“.

Číst dál...

Christine Hannah

slavne-osobnosti-s-pas

Daryl Christine Hannah je americká herečka, narodila se 3. prosince 1960 v Chicagu. V útlém věku se začala zajímat o filmy, což patrně souviselo s nespavostí, kterou dodnes trpí. Byla velmi plachá a byl ji diagnostikován „hraniční autismus“. Má také diagnostikovánu agorafobii. Podle svých vlastních slov se cítí na sedm let a pohled do zrcadla, odkud se na ní dívá dospělá osoba, ji vždy šokuje. Dodnes se věnuje dennímu snění a miluje fantazijní svět.

Číst dál...

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.