Hlavní informace

Problémy lidí s autismem, možná řešení

Rady a tipy pro komunikaci

 

První dojem se počítá, takže před tím, než vykonáte jakýkoli kontakt se studentem, ke kterému jste byli přiřazeni jako mentor, stojí za to nějaký čas přemýšlet o svých osobních komunikačních dovednostech a zvážit, co by vám mohlo pomoci nebo stát v cestě, až budete efektivně komunikovat s osobou s Aspergerovým syndromem (AS).

 

Číst dál...

Příručka pro studenty VŠ s PAS - inspirace z USA

{jathumbnail}

Příručka byla zpracována skupinou sebeobhájců z USA sdružených v rámci organizace ASAN. Její jedinečnost spočívá v tom,  návod na to, jak úspěšně absolvovat vysokou školu napsali samotní lidé s PAS.

I přesto, že příručka je určena především pro studenty na univerzitách v USA, řadu praktických návodů a zkušeností mohou velmi dobře využít také lidé s PAS v ČR, kteří se na vysokoškolské studium připravují nebo ho již začali absolvovat (samostatný život na koleji, péče o duševní a fyzické zdraví, plánování času, odpočinek atd.).

 

Příručka

Účinné formy pomoci v oblasti komunikace

{jathumbnail}

Vzhledem k tomu, že potíže v oblasti komunikace lidí s PAS jsou nesmírně různorodé, je i účinná pomoc zcela specifická. Musí být přizpůsobena každému jedinci s PAS naprosto individuálně. Můžeme se ale držet základních doporučení:

Číst dál...

Potíže v oblasti komunikace u lidí s PAS

Komunikace lidí s PAS může být narušena v různém rozsahu, záleží na typu PAS, míře symptomatiky a dalších faktorech. U malého počtu jedinců se řeč nevyvine vůbec. Typický je ale opožděný vývoj řeči. U většiny osob se řeč rozvine alespoň částečně. Počáteční opožděný vývoj řeči u dětí s Aspergerovým syndromem (dále jen AS) se ještě v předškolním věku změní v naopak často bohatou slovní zásobu.

 

Číst dál...

Další informace

Rychlý kontakt

ico-email

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

logo-apla

www.praha.apla.cz

www.aspergeruvsyndrom.cz

www.autismus.cz

Partner projektu

Kontaktní formulář

Jméno a přijmení (*)

Vyplňte prosím jméno.
E-mail (*)

Vyplňte prosím email.
Zpráva

Invalid Input
Antispamová kontrola (*)
Antispamová kontrola

neplatný vstup

* pole označená hvězdičkou je potřeba vyplnit.